Moment urias: Ianis Hagi A DEBUTAT in Serie A, la o zi dupa ce a implinit 18 ani. Hagi Jr, trimis pe teren in repriza a doua a meciului Cagliari - Fiorentina

Ianis Hagi Fiorentina Italia Serie A Stranieri
Data publicarii: Duminica 23 Octombrie 2016, 17:38
Data actualizarii: Duminica 23 Octombrie 2016, 18:16

Ianis Hagi a avut parte de cel mai tare cadou posibil cu ocazia implinirii varstei de 18 ani. Acesta a debutat la echipa mare a Fiorentinei, in Serie A.

Ianis Hagi a fost trimis pe teren in minutul 76 al partidei Cagliari - Fiorentina, acesta inlocuindu-l pe slovenul Josip Ilicic.

Paulo Sousa i-a acordat astfel primele minute tanarului fotbalist roman.

Fiorentina a invins-o pe Cagliari in deplasare cu 5-3. Golurile formatiei viola au fost inscrise de Kalinic (tripla) si Bernardeschi (dubla). Pentru Cagliari au punctat Di Gennaro, Capuano si Borriello.

Golul lui Borriello a venit la doar un minut dupa ce Ianis Hagi a fost trimis pe teren, insa in urma unei lovituri de la coltul terenului.