Meci senzational pentru romanii de la Ludogorets: toti cei 3 au reusit sa marcheze, iar Ludogorets este matemetic campioana in Bulgaria

Ludogorets Andrei Prepelita Claudiu Keseru Cosmin Moti Stranieri
Data publicarii: Miercuri 11 Mai 2016, 22:16
Data actualizarii: Miercuri 11 Mai 2016, 22:30

Ludogorets a cucerit matematic titlul de campioana a Bulgariei, dupa ce a trecut cu 4-1 de Pirin Blagoevgrad, intr-un meci in care toti cei trei romani, Keseru, Prepelita si Moti, au marcat.

Ludogorets a ajuns la 67 de puncte si are 14 puncte avans fata de Levski Sofia. Formatia din Razgrad mai are 3 meciuri de disputat.

In meciul cu Pirin, Prepelita a deschis scorul in minutul 11, iar Keseru l-a majorat in minutul 21. Zece minute mai tarziu, Moti a punctat si el.

Scorul a fost 4-0 la pauza, dupa ce Wanderson a marcat si el.

Genov a inscris pentru Pirin in minutul 81.

Claudiu Keseru este al doilea golgheter al Bulgariei, cu 14 goluri, dupa Martin Kamburov (16 goluri)