KOlaroiu | Gafa monumentala care l-a distrus pe Olaroiu, in Liga Campionilor Asiei! Ce a facut portarul sau: VIDEO

Cosmin Olaroiu Al Ahli Dubai Al Ahli Jeddah Liga Campionilor Asiei Stranieri
Data publicarii: Joi 26 Februarie 2015, 09:34
Data actualizarii: Joi 26 Februarie 2015, 09:49

•Cosmin Olaroiu si echipa sa, Al Ahli Dubai, au remizat cu Al Ahli Doha in Liga Campionilor Asiei, scor 3-3
•Portarul lui Olaroiu si-a ingropat echipa cu o gafa epica

Echipa antrenata de Cosmin Olaroiu, Al Ahli Dubai, nu a reusit decat o remiza, scor 3-3, in Liga Campionilor Asiei, in fata rivalei cu acelasi nume din Arabia Saudita - Al Ahli JeddahMajed Naser.

Olaroiu a fost aproape de o victorie importanta in prima partida a grupelor Ligii Campionilor Asiei, in care mai evolueaza Nasaf Qarshi (Uzbekistan) si Tractor Sazi (Iran). Din nefericire pentru antrenorul roman, echipa sa a fost ingropata de portarul, care a facut o gafa uimitoare. Acesta a luftat incredibil la un balon trimis usor inapoi de un fundas.

Al Ahli Dubai a revenit de la 0-1 si a inscris prin Al Hamadi, dar oaspetii au reusit sa treaca din nou in avantaj prin Al Mogahwi. Khalil a egalat inca o data pentru formatia lui Olaroiu, dar norocul nu a fost de partea romanului.

In minutul 58, sauditii au facut 3-2 prin Taisir Al Jassim, pentru ca in minutul 79, Al Hamadi sa faca dubla pentru echipa din Emirate.

Astfel, echipa antrenata de Cosmin Olaroiu a remizat, scor 3-3, cu rivala din Arabia Saudita.

Primul loc in grupa din Liga Campionilor Asiei este ocupat de uzbekii de la Nasaf Qarshi, care au trecut cu 2-1 de Tractor Sazi.