Inca o veste MARE pentru nationala inaintea meciului cu Ungaria! Stancu a marcat cu o SCARITA superba aseara VIDEO

Bogdan Stancu Genclerbirligi Stranieri
Data publicarii: Sambata 20 Septembrie 2014, 09:02
Data actualizarii: Sambata 20 Septembrie 2014, 09:15

Daca Victor Piturca nu se va putea baza pe Ciprian Marica la meciul cu Ungaria din cauza suspendarii, Stancu si Keseru sunt intr-o forma excelenta si au sanse mari sa fie titulari in partida de pe 11 octombrie.

Bogdan Stancu a inscris un gol in meciul castigat de Genclerbirligi cu 2-0 in fata celor de la Eskisehirspo. Stancu, integralist la oaspeti, a marcat in minutul 86. Stancu a recuperat o minge de la un fundas si l-a executat pe portarul advers cu o scarita. Stancu este la al 2-lea gol in ultimele 2 meciuri.

Al doilea roman de la Genclerbirligi, Liviu Antal, a jucat pana in minutul 79.Celalalt gol a fost inscris de Ugur Ciftci, in minutul 31.

In urma acestui rezultat, Genclerbirligi a ajuns la 4 puncte in primele 3 etape si se afla pe locul 4, inainte de disputarea celorlalte meciuri ale etapei. Echipa lui Gabi Torje si Ciprian Marica, Konyaspor, joaca duminica pe terenul celor de la Sivasspor