IL GRANDE Tatarusanu, parada sezonului in Italia! Ce reflex nebun a avut in fata criminalului Higuain VIDEO

Ciprian Tatarusanu Higuain Napoli Stranieri
Data publicarii: Marti 01 Martie 2016, 09:04
Data actualizarii: Marti 01 Martie 2016, 09:17

Tatarusanu facut un meci mare aseara in fata lui Napoli.

Tatarusanu a fost de-a dreptul colosal la o faza din minutul 59, cand si-a salvat echipa cu doua reflexe de mare portar.

Mai intai, goalkeeperul roman a blocat sutul lui Callejon, pentru ca apoi sa revina si sa se opuna unui gol ca si facut. Higuain nu a putut sa il invinga din doar 6 metri. VIDEO AICI

Tatarusanu a fost mare si la una dintre ultimele faze ale meciului, in minutul 92, cand a blocat sutul lui Insigne, scapat singur spre poarta Fiorentinei.

Fiorentina si Napoli au remizat pe Artemio Franchi, scor 1-1. Golurile s-au marcat in primele 7 minute ale meciului - Marco Alonso pentru Fiorentina si Higuain pentru Napoli.

Dupa acest egal, Napoli s-a indepartat si mai mult de titlu. Echipa lui Sarri e la 3 puncte in spatele lui Juventus.