GOOOL superb marcat de Liviu Antal in Turcia! A facut de ras portarul, apoi a inscris pentru 3-0! Inainte scosese penalty! VIDEO

Data publicarii: Joi 29 Ianuarie 2015, 16:42
Data actualizarii: Joi 29 Ianuarie 2015, 16:56

Liviu Antal a facut un meci foarte bun cu Cizrespor, scor 4-0 pentru Genclerbirligi.

Antal a marcat pentru 3-0 in meciul din Cupa Turciei, pe care Gencler l-a castigat cu 4-0 acasa, in fata celor de la Cizrespor.

Grupa din Cupa in care se afla echipa lui Antal si Stancu este pe primul loc si are 11 puncte acumulate pana acum, in 5 partide.

La scorul de 0-0, romanul a scos un penalty, transformat de Petrovici, in minutul 27.

In minutul 59, Antal a si marcat pentru echipa lui, dupa o faza la care a scapat pe contraatac, l-a driblat pe portarul, iesit, apoi a inscris in poarta goala.

Celelalte goluri ale invingătorilor au fost reusite de Berat Tosun '44 si Guido Kocer '90. Bogdan Stancu a fost rezerva la Genclerbirligi.