Gol pentru Keseru in Bulgaria! Atacantul roman a fost titular si a deschis scorul pentru Ludogorets! VIDEO

Claudiu Keseru Ludogorets Stranieri
Data publicarii: Luni 27 Noiembrie 2017, 21:09
Data actualizarii: Luni 27 Noiembrie 2017, 21:11

Keseru a amenintat ca pleaca in iarna de la Ludogorets.

Claudiu Keseru a deschis scorul in meciul pe care echipa sa, Ludogoret, l-a castigat, luni, pe teren propriu, cu scorul de 3-0 (0-0), cu Vitosa Bistrita, in etapa a XVII-a a campioantului bulgar de fotbal.

Keseru a marcat in mintul 52. Celelalte reusite le-au apartinut lui Misidjan '64 si Campanharo '68. Oaspetii au evoluat in zece jucatori din mintul 62, dupa eliminarea lui Kutev.

Atacantul roman a fost titular, a primit un cartonas galben in minutul 42 si a fost inlocuit in minutul 79 de polonezul Goralski. Tot la Ludogoret, fundasul Cosmin Moti a fost rezerva.

Ludogoret este pe locul I in clasament cu 42 de puncte, dupa 17 etape, urmata de TSKA Sofia, cu 38 de puncte. Vitosa e pe ultimul loc, 14, cu trei puncte din trei rezultate de egalitate.