Gol fenomenal marcat de Tanase in Turcia! Imbracat in rosu si albastru, "Dodel" a dat golul carierei! VIDEO

Cristi Tanase Stranieri
Data publicarii: Sambata 17 Septembrie 2016, 09:01
Data actualizarii: Sambata 17 Septembrie 2016, 09:02

Tanase a marcat, Latovlevici a dat pasa de gol.

Clubul turc Kardemir Karabukspor, unde sunt legitimati romanii Iasmin Latovlevici, Cristian Tanase, Marius Alexe, Valerica Gaman si Ionut Neagu, a castigat, vineri, scor 3-2, meciul disputat pe teren propriu cu Antalyaspor.

Doar trei dintre fotbalistii romani au fost titulari si integralisti: Latovlevici, Gaman si Tanase. Mai mult, cei doi fosti stelisti au marcat (Tanase) si au oferit pase decisive (Latovlevici). Marius Alexe si Ionut Neagu nu au facut parte din lotul pentru aceasta partida.

Golurile partidei au fost marcat de Cristian Tanase, in minutul 54, si Abdou Traore, care a reusit o "dubla", in minutele 80 (din pasa lui Latovlevici) si 86, respectiv Diego Angelo, in minutul 77, si Deniz Kadah, in minutul 90+2'.

In urma acestei victorii, Kardemir Karabukspor a urcat pe locul patru in clasament, cu sase puncte.