GENIAL! El este cel mai fericit roman din fotbal - a incasat 1.200.000 de euro fara sa joace un minut! Cine e NOROCOSUL:

Stranieri
Data publicarii: Vineri 22 Mai 2015, 10:44
Data actualizarii: Vineri 22 Mai 2015, 10:45

Bogdan Lobont mai are putin si bifeaza al doilea sezon la rand in care nu a jucat vreun minut pentru AS Roma.

Fostul portar de nationala al Romaniei este insa cu banii la zi: 600.000 de euro pe an incaseaza Bogdan la Roma si mai are doar cateva zile pana cand ajunge la un total de 1,2 milioane de euro - bani luati doar pentru antrenamente.

Lobont are 37 de ani si joaca pentru AS Roma inca din iulie 2010, cand s-a intors de la Dinamo, unde jucase sub forma de imprumut. Bogdan mai are contract cu italienii pana in vara lui 2016.

In acest sezon romanul a fost rezerva de 18 ori, insa nu a jucat vreodata pentru Roma. Ultima data cand a jucat pentru echipa lui a fost in august 2014, intr-un meci amical, la un turneu din SUA, contra lui Liverpool.

Bogdan Lobont a jucat ultima partida oficiala in noiembrie 2013. El a intrat in poarta Romaniei in mansa tur a barajului pe care nationala l-a pierdut in fata Greciei, scor 1-3.