VIDEO | Chipciu a debutat la Anderlecht la doua zile de la transfer! A obtinut penalty si a fost ovationat de fani! Ce faza a facut

Chipciu Anderlecht Belgia Heerenveen Stranieri
Data publicarii: Joi 21 Iulie 2016, 09:00
Data actualizarii: Joi 21 Iulie 2016, 09:02

Alex Chipciu a debutat la Anderlecht la doar doua zile de la transferul in Belgia.

Alex Chipciu a debutat in tricoul lui Anderlecht in meciul amical impotriva olandezilor de la Heerenveen, scor 3-1.

Romanul transferat in urma cu doar doua zile a primit numarul 11 la formatia antrenata de Rene Weiler si a evoluat timp de 70 de minute pentru Anderlecht.

Meciul a devenit mai usor pentru Anderlecht in minutul 39, atunci cand mijlocasul Bijker, de la Heerenveen, a primit cartonasul rosu.

Pentru Anderlecht au inscris Steven Defour, Mahmoud si Youri Tielmans (penalty). Golurile de 2-1 si 3-1 au fost marcate fara Chipciu in teren.

Mijlocasul roman a obtinut penalty in minutul 35, cand a fost doborat in careu de un adversar. Lovitura a fost ratata insa. Chipciu a fost ovationat de fani in momentul schimbarii.