Fostii stelisti Bicfalvi si Matei, meci perfect in Ucraina! Florentin Matei a dat un supergol pentru Volyn | VIDEO

Eric Bicfalvi Florentin Matei Ucraina Volyn Lutsk Stranieri
Data publicarii: Duminica 14 Septembrie 2014, 18:28
Data actualizarii: Duminica 14 Septembrie 2014, 18:45

Volyn Lutsk, cu Bicfalvi si Florentin Matei pe teren, a obtinut a treia victorie in 6 etape in Ucraina. Tanarul Matei a dat un gol superb din lovitura libera.

Fostii stelisti Eric Bicfalvi si Florentin Matei au facut un meci perfect, astazi, in tricoul lui Volyn Lutsk.

Cu trei infrangeri si doua victorii suferite in primele 5 etape, Volyn a intalnit pe teren propriu Metalurg Zaporoje, formatia celor doi romani obtinand o victorie categorica, scor 3-0.

Cele doua echipe au intrat la egalitate la vestiare, dupa primele 45 de minute, insa Volyn a zburgat in repriza secunda.  Mameshev, Zunic si Florentin Matei au inscris golurile victoriei gazdelor, ultimul dintre acestia marcand dintr-o lovitura libera de la 25 de metri.

Matei a fost integralist la Volyn, in timp ce Eric Bicfalvi a jucat 90 de minute, timp in care a oferit si o pasa de gol.

Echipa romanilor Bicfalvi si Matei se afla in acest moment pe locul 5 al campionatului din Ucraina, cu 9 puncte acumulate in 6 etape. Sahtior-ul lui Mircea Lucescu conduce categoric clasamentul, cu maximum de puncte (18) dupa primele 6 partide.