11 2017 14:37

"Douădel" Tanase, doua goluri astazi in Turcia! Al doilea e o bijuterie, Papp si Latovlevici cu pasele! VIDEO

Echipa romanilor din Turcia a invins astazi cu 2-0.

Se simte (A)Roma calificarii: Lazio - Steaua, in direct la PRO TV, joi, ora 20:00!

Chelsea - Barcelona, marti, 20 februarie, 21:45, IN DIRECT la ProTV. Bucurati-va de fotbal!

Cristi Tanase a marcat golurile echipei Karabukspor, in meciul castigat, scor 2-0, cu Adanaspor, in campionatului Turciei.

Tanase, care a fost integralist, a marcat in minutul 32 din pasa lui Paul Papp, si a punctat din nou, in minutul 61, dupa o faza plecata de la Iasmin Latovlevici.

Papp a jucat tot meciul si a primit un cartonas galben in minutul 42. Integralist a fost si Latovlevici, sanctionat si el in minutul 47.

VIDEO CU PRIMUL GOL

VIDEO CU AL DOILEA GOL

Un alt roman de la Karabukspor, Valerica Gaman, a fost rezerva.

In clasament, Karabukspor este pe locul 7, cu 33 de puncte, iar Adanaspor este pe penultimul loc, cu 17 puncte.