Dat afara de la Steaua, Gabi Iancu LOVESTE DIN TURCIA! Primul gol la Karabukspor pentru omul desfiintat de Becali! Dubla Alexe in 5 minute! VIDEO

GABI IANCU Karabukspor Stranieri
Data publicarii: Duminica 20 Septembrie 2015, 17:14
Data actualizarii: Duminica 20 Septembrie 2015, 19:12

Gabi Iancu si Marius Alexe au marcat intr-un interval de 5 minute in meciul lui Karabukspor cu Erciyesspor.

Becali l-a desfiintat si l-a anuntat ca nu mai are loc la Steaua. Asa ca Iancu a plecat din Romania.

Steaua l-a imprumutat pe Iancu in Turcia, la Karabukspor, in liga a II-a, desi avea in continuare probleme ofensive.

Iancu nu a fost vazut ca o solutie de catre Radoi, iar fotbalistul in care Hagi a vazut un superatacant la Viitorul a ales sa joace departe de Romania pana la finalul acestui sezon.

Gabi Iancu reuseste sa "raspunda" neincrederii Stelei cu un gol in meciul pe care Karabukspor l-a jucat cu Erciyesspor.

Iancu a deschis scorul in minutul 36, pentru ca in minutul 40 sa marcheze si Alexe. Fostul dinamovist a reusit dubla in minutul 45 si a dus scorul la 3-0 pentru echipa sa.