"Dar la mana ce ati patit?!" Raspunsul dat de Sumudica dupa meciul eroic facut de echipa sa in fata campioanei Besiktas :))

Data publicarii: Luni 11 Decembrie 2017, 09:44
Data actualizarii: Luni 11 Decembrie 2017, 11:58

Sumudica si Kayseri au mai scos un rezultat mare in Turcia. Echipa romanului a remizat impotriva campioanei en-titre Besiktas, scor 1-1, dupa ce a jucat o repriza in inferioritate numerica.

Marius Sumudica a revenit in tara dupa o perioada fantastica in Turcia, in care a ajuns cu echipa sa, Kayserispor, intre primele formatii ale Superligii turce. Sumudica a vorbit la sosire despre aventura sa, dar si despre planurile de viitor.

Obisnuit sa le raspunda jurnalistilor turci in limba portugheza, Sumudica a raspuns initial in limba lui Ronaldo. Apoi s-a corectat.

"A fost ca o victorie, am jucat mai mult de 45 de minute in 10 oameni, impotriva unei echipe care si-a odihnit jucatorii pentru a veni sa ne bata. Nu au avut nicio ocazie de gol, am facut o partida fantastica.

Pe zi ce trece, transformam o echipa normala intr-o echipa fantastica.

Obiectivul meu este sa aduc oamenii la stadion si am avut 30.000 de oameni la meci. Anul trecut, echipa avea 3.000 fani la meci.