Nationala le-a priit! Dupa Puscas, celalat roman convocat in premiera a marcat si el. Bicfalvi a dat un supergol in Ucraina

Data publicarii: Duminica 23 Noiembrie 2014, 16:37
Data actualizarii: Duminica 23 Noiembrie 2014, 17:23

George Puscas a marcat si el ieri pentru Inter Primavera si a ajuns la 15 reusite in acest sezon (DETALII AICI).

Convocat in premiera la echipa nationala a Romaniei de noul selectioner Anghel Iordanescu, fostul stelist Eric Bicfalvi, acum la Volyn Lutsk, a bifat primele sale minute "sub tricolor".

Lui Bicfalvi i-a priit convocarea la echipa nationala, iar in acest weekend a reusit un nou gol pentru Volyn Lutsk.

Golgheter al formatiei ucrainiene, mijlocasul a inscris, astazi, in victoria obtinuta impotriva lui Metalurg Donetsk.

Bicfalvi a dus scorul la 2-0 pentru Volyn in minutul 38, diferenta pe care cei de la Metalurg nu au mai reusit sa o remonteze. Metalurg a inscris insa un gol prin brazilianul Junior Moraes, fost la Gloria Bistrita.

Bicfalvi si Florentin Matei au fost integralisti la Volyn Lutsk, echipa cu care se afla pe locul 6 al campionatului Ucrainei. Bicfalvi este unul dintre cei mai buni marcatori din Ucraina, cu 6 goluri in 12 etape.