Chiriches se REINVENTEAZA la Tottenham! E anuntat titular in Europa League pe un post nou! Antrenorul e felicitat pentru decizie

Vlad Chiriches Tottenham Stranieri
Data publicarii: Miercuri 26 Noiembrie 2014, 14:16
Data actualizarii: Miercuri 26 Noiembrie 2014, 14:17

Vlad Chiriches a revenit in lotul lui Tottenham la partida cu Hull, iar antrenorul l-a trimis in teren dupa pauza in banda dreapta.

Chiriches a prins doar trei partide in acest sezon la Tottenham, dar duminica, impotriva lui Hull, romanul a fost considerat unul dintre cei mai buni oameni de pe teren. Chiriches a intrat la pauza in locul lui Dier pe dreapta si s-a descurcat excelent. Chiriches a urcat de multe ori in atac si a centrat periculos in careul advers. Tottenham a intors scorul si a castigat, iar Pochettino a fost felicitat pentru schimbarile care au decis meciul.

Presa engleza scrie ca Mauricio Pochettino vrea sa-l titularizeze pe Chiriches in Europa League joi seara, contra lui Partizan. Ultimul meci din Europa League a fost de cosmar pentru Chiriches.

A facut hent in careu dupa un luft, iar turcii au egalat. Era minutul 90, iar Tottenham se pregatea sa sarbatoreasca victoria cu 1-0. De atunci, Chiriches n-a mai prins lotul.

Acum, intr-o perioada in care romanul e asaltat de oferte de la Inter, Milan, Juve sau Napoli, Pochettino deciede sa ii mai acorde o sansa lui Chiriches, care a jucat bine si la nationala in preliminariile EURO 2016.