Chiriches nu mai spera la asta! Veste URIASA pentru roman! Anuntul facut de englezi:

Vlad Chiriches Tottenham Stranieri
Data publicarii: Joi 17 Aprilie 2014, 18:42
Data actualizarii: Joi 17 Aprilie 2014, 23:32

► Dinamo 1-1 (3-6) Steaua. Vezi AICI rezumatul VIDEO al partidei retur!

Vlad Chirches a avut o revenire dezamagitoare dupa accidentarea la spate si a fost criticat dur de fani si de antrenor. Dar romanul primeste o veste buna inaintea meciului cu Fulham. Chiriches e anuntat din nou titular in echipa lui Sherwood intr-un meci extrem de important pentru Tottenham. Londonezii ataca locul 5, ocupat in acest moment de Everton, cu 66 de puncte. Tottenham a renuntat la visul Champions League dupa ce a pierdut contactul cu primele 4 clasate, insa nu a renuntat la visul Europa League. Se bate cu Everton si Manchester United pentru aceasta pozitie iar fiecare meci este extrem de important. Chiriches a avut o repriza catastrofala cu West Brom si a fost schimbat la pauza, la scorul de 0-3. Fanii l-au criticat dur pe roman si au cerut sa fie scos din lot, insa presa engleza anunta ca Sherwood ii va mai acorda o sansa romnului. Sherwood e fortat si de accidentari, care au macinat lotul lui Tottenham in acest sezon.