Chiriches a fost din nou TITULAR la Tottenham! A jucat fundas dreapta, Spurs a-u DISTRUS-O pe Newcastle: 4-0

Stranieri
Data publicarii: Miercuri 17 Decembrie 2014, 21:44
Data actualizarii: Miercuri 17 Decembrie 2014, 23:42

Dupa Florin Gardos, care a jucat marti 90 de minute la Southampton in infrangerea cu Sheffield United (0-1), si celalalt fost stelist din Premier League, Vlad Chiriches, a fost folosit tot meciul in sferturile de finala ale Cupei Ligii!

Trimis in dreapta de Pochettino, Chiriches n-a avut mari probleme cu atacantii adversi. Putea sa si inscrie in partea a doua, insa sutul sau din afara careului a fost scos greu de protarul lui Newcastle!

Tottenham 4-0 Newcastle
min 18: GOL Bentaleb! Portarul lui Newcastle scapa mingea dupa un corner batut de Eriksen, Bentaleb e pe faza si inscrie!
min 46: GOL Chadli!
min 65: GOL Kane!
min 71: GOL Soldado, dupa un sut al lui Eriksen, respins de goalkeeperul lui Newcastle doar pana la atacantul spaniol!

Tottenham, Liverpool (3-1 cu Bournemouth), Sheffield United (1-0 cu Southampton) si Chelsea (3-1 cu Derby County) sunt echipele calificate in semifinalele Cupei Ligii.

Tottenham: Vorm, Chiriches, Fazio, Vertonghen (c), Rose; Bentaleb, Stambouli; Chadli, Eriksen, Townsend; Kane.