Cand nu marcheaza Keseru, o face Moti. Ludogorets l-a invins pe Edi Iordanescu si a egalat-o pe Levski in lupta pentru titlul din Bulgaria | VIDEO

Data publicarii: Sambata 05 Noiembrie 2016, 17:10
Data actualizarii: Sambata 05 Noiembrie 2016, 21:30

Ora Exacta in Sport, in fiecare dimineata, de luni pana vineri, de la 10:45, si in weekend de la 16:00

Cosmin Moti i-a adus victoria lui Ludogorets in meciul cu CSKA Sofia, echipa antrenata de Edi Iordanescu, din etapa a 13-a a campionatului Bulgariei.

Fundasul a marcat in minutul 62 pentru campioana en-titre a Bulgariei, ducand scorul la 2-0.

Ludogorets - CSKA Sofia s-a terminat in cele din urma 2-1.

Primul gol al lui Ludogorets a fost inscris de brazilianul Wanderson, in minutul 28, pentru ca Moti sa faca 2-0 in minutul 62. CSKA a redus din diferenta prin Culma, in minutul 90+2.

In urma acestui rezultat, Ludogorets, care are un meci mai putin, a egalat-o pe Levski Sofia in fruntea clasamentului, ambele avand cate 31 de puncte.