"Briliantul" made in India | Adrian Mutu nu mai prinde echipa nici macar in campionatul indian. Ce a facut Pune City astazi

Data publicarii: Marti 27 Octombrie 2015, 19:24
Data actualizarii: Marti 27 Octombrie 2015, 21:30

Mutu a plecat in India cu ganduri mari, dar planurile sale par sa se naruiasca. Atacantul e mai mult in vacanta la Pune City, iar antrenorul David Platt il tine pe banca.

Adrian Mutu a ramas pe banca de rezerve in meciul pe care echipa sa, FC Pune City, l-a castigat cu 3-2, pe teren propriu, in fata lui Kerala Blasters, in etapa a 6-a a Super Ligii Indiene de fotbal.

Golurile echipei lui Mutu au fost inscris de nigerianul Kalu Uche (16, 23) si turcul Tuncay Sanli (72). Oaspetii au deschis scorul chiar in primul minut, prin Mohammed Rafi, jucator ce a realizat dubla in minutul 30.

Mutu a jucat in patru meciuri de campionat pentru FC Pune City, fara sa marcheze. Atacantul roman a fost o singura data titular. Formatia antrenata de fostul international englez David Platt este pe primul loc al clasamentului, cu 12 puncte.