Anuntul URIAS facut de antrenorul Fiorentinei dupa ce Ianis Hagi a marcat al treilea gol in 3 meciuri in Italia

Data publicarii: Duminica 02 Octombrie 2016, 17:17
Data actualizarii: Duminica 02 Octombrie 2016, 17:34

Paulo Sousa se declara incantat de Ianis Hagi si forma pe care a aratat-o pana acum la Fiorentina.

Desi nu a prins niciun minut la prima echipa, Ianis Hagi a impresionat la echipa de juniori, Primavera. Hagi jr. a reusit sa marcheze deja de 3 ori in 3 partide pentru Fiorentina Primavera.

Cel mai recent gol a venit sambata seara, cand Ianis a inscris in minutul 10 al meciului cu Hellas Verona, din penalty. Fiorentina a pierdut cu 2-1, dar Ianis  a fost inca o data remarcat de antrenorul de la echipa mare.

Paulo Sousa a declarat pentru presa din Italia ca Ianis va fi folosit la echipa mare in viitorul apropiat, acesta vazandu-l pe fiul lui Gica Hagi un inlocuitor perfect pentru Ilicic.

"Cred ca in viitor Ianis va fi o alternativa viabila pentru Ilicic. Josip creste mult si face o treaba extraordinara. Cred ca Ianis este in acest moment rezerva perfecta si sper sa-l vedem cat de curand in teren", spune Paulo Sousa.