DRAMA pentru Adi Popa in cel mai scump meci din istorie! Reading, invinsa la penalty-uri pe Wembley

Adi Popa reading Stranieri
Live Blog
Cel mai scump meci din fotbal
Data publicarii: Luni 29 Mai 2017, 16:41
Data actualizarii: Luni 29 Mai 2017, 20:11

Reading se bate azi cu Huddersfield pentru promovarea in Premier League. Finala din playoff se joaca pe stadionul Wembley, de la ora 17:00.

19:55 29 May
Asa a trait Adi Popa loviturile de departajare!

19:45 29 May

Cei de la  Reading vor executa primii - executiile vor avea loc la poarta in spatele careia se afla fanii lui Huddersfield

1-0 pentru Reading - Kermorgant
1-1 - Lowe
2-1 - Williams
2-1 - Hefele (Huddersfield) rateaza!
3-1 - Kelly
3-2 - Wells
3-2 - Moore (Reading) trimite peste poarta!
3-3 - Mooy
3-3 - Obita rateaza, Ward reuseste sa pareze!
3-4 - Schindler inscrie, Huddersfield va juca in Premier League!

19:41 29 May

PENALTY-URI! Reading si Huddersfield termina la egalitate dupa 120 de minute! Dramatism incredibil pe Wembley

19:39 29 May
Huddersfield s-a calificat in aceasta finala dupa penalty-uri cu Sheffield Wednesday. Portarul Danny Ward, imprumutat de Liverpool la echipa fostului sau prieten de la Mainz, a fost erou in acel meci, aparand penalty-ul decisiv!

19:35 29 May
Reading a ratat o ocazie buna in prelungiri, mai e putin pana la penalty-uri
19:18 29 May
Reading face ultima schimbare... Adi Popa ramane pe banca
19:02 29 May
Finalul primelor 90 de minute! Vor urma 2 reprize de prelungiri! Reading mai are o schimbare iar Adi Popa isi asteapta sansa!
18:56 29 May
Pustiul de 20 de ani imprumutat de Chelsea la Huddersfield, Izzy Brown, a avut ratarea meciului!

18:50 29 May

Peste 75.000 de suporteri pe Wembley!
18:12 29 May
Reading este sustinuta si de la peste 7.500 de kilometri departare
17:56 29 May
0-0 la pauza in meciul in care se decide ultima echipa promovata in Premier League
17:01 29 May

16:40 29 May

Iata echipele de start - Adi Popa este doar rezerva

16:38 29 May

200 de milioane de euro sunt astazi pe masa, la cel mai scump meci din istoria fotbalului.

Acesta este venitul garantat de promovarea in Premier League, iar castigurile se pot dubla cu un parcurs onorabil sezonul viitor.

Sky Sports scrie ca o echipa nou promovata, care reuseste sa se salveze de la retrogradare in primul sezon, ajunge la 350 de milioane de euro, venituri garantate din drepturi TV.

Transferat iarna trecuta de la Steaua, Adi Popa a prins 8 meciuri in tricoul lui Reading in acest sezon.

300x250
Șeful Consiliului European avertizează: Pentru a avea pace, Europa trebuie să se pregătească de război