Razvan Lucescu, invins in finala Cupei Greciei de Olympiakos! Oly a castigat cu 3-1, Kapetanos a inscris pentru echipa lui Razvan

Razvan Lucescu Grecia Olympiakos Pireu Skoda Xanthi Stranieri
Data publicarii: Sambata 23 Mai 2015, 17:23
Data actualizarii: Duminica 24 Mai 2015, 00:00

Razvan Lucescu si Skoda Xanthi au pierdut finala Cupei Greciei, dupa 1-3 cu Olympiakos!

UPDATE | Olympiakos a castigat Cupa Greciei dupa ce a invins cu 3-1 Skoda Xanthi.

Jara, Dominguez si Fortounis au marcat pentru Oly, care a facut eventul, in timp ce Kapetanos a inscris golul de onoare al echipei lui Razvan Lucescu, in minutul 87.

Fost castigator al Cupei Romaniei cu Rapid si antrenor in perioada in care echipa giulesteana a bifat cea mai tare performanta din istorie - sfertul UEFAntastic cu Steaua - Razvan Lucescu este in fata unei noi performante.

Fostul selectioner se va duela in aceasta seara cu Olympiakos, in finala Cupei Greciei, meci pe care l-a denumit "provocarea vietii".

Skoda Xanthi, echipa lui Razvan Lucescu, va juca de la ora 20:30 cu Olympiakos.

"Acesta este ultimul nostru meci oficial si ne vom lupta pentru o victorie istorica in fata lui Olympiakos. Suntem foarte motivati. Este un moment minunat pentru orasul Xanthi si pentru jucatori. Acest vis a creat un entuziasm urias. Pot spune ca pentru mine, aceasta finala este provocarea vietii", a spus Lucescu la conferinta de presa dinaintea meciului.

Xanthi s-a calificat pentru prima data in istoria clubului in finala Cupei Greciei, in timp ce Olympiakos are nu mai putin de 26 de trofee ale Cupei.