A inceput sa inscrie Nicusor! Stanciu a dat iar gol pentru Anderlecht insa a luat cartonas rosu in repriza a doua. Reactia fanilor

Stranieri
Data publicarii: Duminica 04 Decembrie 2016, 17:22
Data actualizarii: Duminica 04 Decembrie 2016, 17:27

Nicusor Stanciu a inscrie iar pentru Anderlecht.

Nicusor Stanciu a reusit sa inscrie pentru Anderlecht, in victoria scor 3-1 la Kortrijk. Acesta a deschis scorul in minutul 29, cu un sut de la marginea careului. Stanciu a primit doua cartonase galbene si a fost eliminat in repriza a doua.

Stanciu a primit un galben la 3 minute dupa gol si apoi in minutul 59, la 3 minute dupa golul lui Teodorczyk. Anderlecht putea sa piarda victoria printre degete, dupa ce Saadi a redus din diferenta, insa Obradovic a refacut diferenta de 2 goluri in minutul 83.

Mijlocasul roman a primit cartonas rosu pentru prima data in cariera sa, avand 0 rosii in toata cariera, la Unirea Alba Iulia, Vaslui, Steaua, Anderlecht sau nationala Romaniei. Fanii lui Anderlecht l-au aplaudat insa la iesirea de pe teren, fiind al doilea gol al lui Stanciu in etape consecutive.

Anderlecht a urcat pe 3 in clasament, la 3 puncte de liderul Waregem.