Suntem MARI la MINIfotbal! Romania e FINALISTA la Campionatului European de MiniFotbal! VIDEO

Data publicarii: Sambata 29 Noiembrie 2014, 23:48
Data actualizarii: Duminica 30 Noiembrie 2014, 19:50

MiniEURO 2014 e LIVE la Sport.ro! Romania e favorita sa ii bata iar pe toti si sa castige al 5-lea EURO consecutiv!

La MiniFotbal, romanii sunt profesionisti printre amatori. Am castigat primele 4 trofee de la MiniEuro, acum ne pregatim sa cucerim trofeul cu numarul 5.

Romania s-a calificat in semifinalele Campionatului European de Minifotbal, dupa 3-2 cu Scotia, iar astazi a reusit sa ajunga in FINALA Europeanului, dupa ce a invins Cehia cu 2-1.

In sfertul de finala cu Scotia, Romania a trecut prin momente extrem de dificile. A avut 2-0, dupa dubla lui Craciun, insa a fost egalata in repriza secunda. Pe final de meci, Chivu a reusit sa marcheze golul de 3-2, cu care Romania isi asigura prezenta in semifinale. Vedeti golurile mai jos.

ROMANIA 3-2 SCOTIA

Min 41. FINAL si Romania se califica in semifinalele Campionatului European de Minifotbal. Semifinalele si Finala se vor disputa maine. Ramaneti pe www.sport.ro sa aflati ora anuntata de organizatori.
Min 40.
Calugareanu este impins violent in panourile publicitare de langa teren.

Min 19.
Tanase trimite in bara, dupa o schema spectaculoasa la o lovitura libera.
Min 17.
Burciu trage din unghi, portarul scotian respinge. Burciu a deschis scorul in meciul cu Moldova, din optimi.
Min 14. GOOOOOOOL ROMANIA!
CRACIUN REUSESTE DUBLA, DUPA O PASA FANTASTICA A PORTARULUI ROMANIEI! 2-0 IN FATA SCOTIEI!

Min 10. GOOOOOOL ROMANIA!
COSMIN CRACIUN, GOLGETERUL CAMPIONATULUI ROMANIEI IN 2014, MARCHEAZA! E 1-0 in fata Scotiei!

Min 4.

Min 3.
Burciu si Nicolin au si ei sanse de a marca.
Min 2. Adrian Calugareanu are prima ocazie a meciului, cu un sut pe langa poarta. E cel mai bun marcator din actualul lot al Romaniei si a fost declarat cel mai bun jucator de la MiniEuro 2012.
Min 1.
A inceput partida. Fiecare repriza are 20 de minute, iar pauza are 5 minute. Toata lumea a respectat momentul imnurilor.

ROMANIA, IMBATABILA IN 2014

In Grupa C de la Europeanul de MiniFotbal, Romania le-a invins pe Slovenia cu 2-1, Lituania cu 8-0 si Grecia cu 1-0, calificandu-se de pe primul loc in Grupa.

Duminica se vor disputa atat semifinalele de la MiniEuro, cat si finala. Toate meciurile Romaniei vor fi transmise in direct la Sport.ro.