GLORY Londra: Bonjaski este distrus de o lovitura extrardinara! Spong castiga marele meci dupa ce i-a spart fata lui Remy! Vezi meciul romanului Pasniciuc: VIDEO

Data publicarii: Duminica 24 Martie 2013, 00:55
Data actualizarii: Duminica 24 Martie 2013, 00:52

In primul meci direct intre Spong si Bonjaski, surinamezul a fost devastator, loviturile lui de pumn trimitandu-l la somn pe marele luptator olandez

Remy Bonjasky si Tyrone Spong se bat intr-o super gala, sambata seara de la 22:00 la Sport.ro. Alaturi de ei, Albert Kraus il testeaza pe diamantul Americii, Ray Daniels.

In cadrul acestei gale se va lupta si romanul Costel Pasniciuc, campionul intercontinental ISKA. Adversarul sau va fi Johann Fauveau.

Cardul galei:

Heavyweight: Tyrone Spong vs. Remy Bonjasky
Prima repriza - Spong a stat mai mult in centrul ringului si a lovit mai clar, in special cu loviturile de pumn. In schimb, Bonijaski a trimis multe lovituri de picior care s-au dus insa de cele mai multe ori in garda

FINAL DE MECI! Spong castiga dupa o lovitura de dreapta care i-a dat capul pe spate lui Bonjaski! KO dupa 2 minute si 2 secunde din a doua runda

Lightweight: Jordan Watson vs. Steve Moxon - victorie la puncte

Lightweight: Albert Kraus vs. Warren Stevelmans - chiar daca nu a reusit sa-si faca KO adversarul, Kraus a avut o evolutie excelenta si s-a impus clar

Eddie Walker vs. Stephen Wakeling - victorie lejera pentru britanic dupa ce a trimis lovituri devastatoare la piciorul adversarului

Stephane Susperregui vs. Danyo Ilunga - cel mai tare KO al galei! O lovitura de genunchi l-a umplut de sange pe Susperregui

Dustin Jacoby vs. Michael Duut - victorie dupa ce Jacoby a fost trimis la podea de 3 ori in prima runda

Liam Harrison vs. Mosab Amrani - victorie prin KO dupa doar 80 de secunde! O lovitura la ficat a incheiat rapid socotelile

Daniel Sam vs. Singh Jaideep - castiga Daniel Sam la puncte

Johann Fauveau vs. Pasniciuc Constantin
O prima repriza echilibrata - Costel a avut cateva combinatii bune, francezul a trimis cateva lovituri de picior care l-au dezechilibrat pe Pasniciuc. Repriza ii este acordata surprinzator francezului

Repriza a 2-a - Inca o repriza echilibrata, Pasniciuc a lovit mai mult, francezul preferand mai curand sa trimita lovituri pe contra. Costel a preferat sa loveasca mai mult cu pumnii. Arbitrii au fost impartiti - 3 i-au dat runda lui Costel, doi francezului

Repriza a 3-a - Costel a incercat sa recupereze dezavantajul insa nu a reusit sa castige decisiv aceasta runda. In final, arbitrii i-au dat victoria francezului cu 148 la 137

67 kg: Reece McAllister vs. Tim Thomas - victorie la puncte pentru McAllister

Cei doi sunt favoriti la titlul mondial in acest an, in finala din luna decembrie. Daniel Ghita si Semmy Schilt stau cu ochii pe acest meci. Castigatorul poate da piept cu ei in marea finala Glory.