VIDEO Messi a ratat penalty cu Levante! Record INCREDIBIL: a ratat de 11 ori in cariera! "Esti mai rau ca mine, amice!"

Lionel Messi Barcelona Spania
Data publicarii: Luni 22 Septembrie 2014, 08:19
Data actualizarii: Luni 22 Septembrie 2014, 08:20

Levante 0-5 Barcelona / Leo Messi a ratat penalty cu Levante si a fost extrem de dezamagit.

Barca a facut show si a incheiat un nou meci fara gol primit in acest sezon. Luis Enrique are deja cinci meciuri la rand fara gol incasat, record pentru Barcelona.

Catalanii s-au impus cu 5-0 la Levante si conduc in La Liga. Messi a incheiat meciul fericit dupa ce a marcat ultimul gol al partidei. El a ratat penalty in minutul 42, cand scorul era 1-0 pentru Barca.

Messi a ajuns la 11-lea penalty ratat in cariera sa, iar fostul jucator al lui Liverpool Jamie Carragher l-a ironizat pe Twitter. "E mai rau decat recordul meu de autogoluri", a scris jucatorul legendar al cormoranilor.

Messi s-a revansat in minutul 77, cand a reusit sa inscrie. A mai reusit si doua pase de gol pentru colegii sai.

Click AICI pentru a vedea penalty-ul ratat de Messi!