SOC pentru Real in Cupa: 1-2 cu Celta pe propriul teren! Reactia lui Zidane dupa a 2-a infrangere consecutiva

Real Madrid Celta Vigo Spania
Data publicarii: Joi 19 Ianuarie 2017, 10:12
Data actualizarii: Joi 19 Ianuarie 2017, 10:29

Neinvinsa in 40 de meciuri, Real Madrid a suferit acum 2 socuri in cateva zile.

Real Madrid a pierdut pe propriul teren in mansa tur din sferturile Copa del Rey, 1-2 cu Celta Vigo. Iago Aspas a deschis scorul in a 2-a repriza, pentru ca Marcelo sa reuseasca sa egaleze cu un sut superb. La faza urmatoare insa, Castro a reusit golul victoriei pe contraatac! VIDEO AICI

Este a 2-a infrangere consecutiva pentru Real, invinsa si de Sevilla in weekend desi a condus cu 1-0 pana spre finalul partidei. Zidane a recunoscut la final ca Real trece printr-un moment dificil, mai ales ca a introdus o echipa foarte puternica la meciul cu Celta, jucatori precum Sergio Ramos, Varane, Marcelo, Modric, Kroos sau Ronaldo fiind integralisti.

"Nu am fost surprinsi de jocul Celtei, stiam ca este o echipa buna care ne poate rani. Nu sunt ingrijorat, dar este un moment bun. Stim ca putem merge acolo (la meciul retur) si sa schimbam totul, dar mai intai este un meci de campionat. Sunt responsabil si trebuie sa gasesc o solutie.

Este adevarat ca acea infrangere (cu Sevilla) ne-a deranjat si acum este si mai rau, insa nu exista scuze. Suntem Real Madrd si trebuie sa continuam sa muncim. Vom depasi momentul. Am facut lucruri bune pana acum, dar nu pot fi fericit dupa ultimele 2 meciuri, mai ales din cauza rezultatelor. Evolutia de la Sevilla a fost buna iar astazi nu prea. Cele 2 adversare ne-au ranit, trebuie sa analizam de ce se intampla anumite lucruri. Nu am facut lucrurile pe care le pregatisem, mai ales intensitatea din startul meciului" a declarat Zinedine Zidane.