Realul a calcat stramb inaintea bataliei cu Dortmund (marti, 21:45, la ProTV). Zidane l-a scos pe Ronaldo la 2-1, in minutul 72, apoi madrilenii au fost egalati. Cum a reactionat Cristiano

Cristiano Ronaldo Borussia Dortmund Real Madrid UD Las Palmas Zinedine Zidane Spania
Data publicarii: Duminica 25 Septembrie 2016, 09:35
Data actualizarii: Duminica 25 Septembrie 2016, 09:42

Real Madrid s-a bucurat de esecul Barcelonei cu Deportivo Alaves, din urma cu doua etape, insa de atunci face si ea pasi gresiti in La Liga. Madrilenii au reusit doua remize in ultimele partide, 1-1 cu Villarreal si 2-2 cu Las Palmas.

Real a condus de doua ori, aseara, in deplasarea de la Las Palmas, insa a fost egalata de fiecare data.

Pustiul Asensio a deschis scorul pentru formatia lui ZIdane in minutul 33, insa Tana a egalat la doar 5 minute distanta. In repriza secunda, Benzema a punctat in minutul 67, readucandu-si echipa in avantaj.

La 2-1 pentu Real, Zidane a vrut sa-l menajeze pe Cristiano Ronaldo si l-a inlocuit cu Lucas Vazquez. Era minutul 72, atunci cand portughezul iesea de pe teren cu o grimasa de nemultumire pe figura.

13 minute mai tarziu, Las Palmas a dat lovitura pentru Sergio Araujo, egaland la 2.

In urma acestui rezultate, Real Madrid acumuleaza 14 puncte si se mentine pe primul loc, insa are doar un punct in fata Barcelonei.

Urmatorul meci al Realului este impotriva Borussiei Dortmund, marti, de la 21:45, IN DIRECT la ProTV.