O imagine pentru istoria fotbalului: Messi da pasa de gol fara o gheata in picior, din fata lui Cristiano Ronaldo! VIDEO

Leo Messi Barcelona Real Madrid Spania
Data publicarii: Duminica 24 Decembrie 2017, 09:45
Data actualizarii: Duminica 24 Decembrie 2017, 09:56

Barcelona a fost magistrala in El Clasico si s-a distantat la 14 puncte peste Real Madrid in clasament.

Leo Messi a fost eroul catalanilor, iar faza din ultimul minut va ramane in istoria fotbalului.

La o incursiune pe partea dreapta, Messi si-a pierdut gheata, dupa un duel cu Marcelo, dar a continuat faza cu o pasa ideala pentru Aleix Vidal, pentru 3-0.

VIDEO

Messi a marcat si golul de 2-0, din penalty, in minutul 64. Luis Suarez a deschis fiesta catalanilor, cu golul marcat la 10 minute dupa pauza.

Barcelona s-a distantat la 14 puncte de Real Madrid in clasament. Real ocupa pozitia a 4-a, dupa Atletico Madrid si Valencia.