Meciul SERII in Europa: Valencia 4-4 Rayo Vallecano. In minutul 61 era 4-2! E incredibil ce s-a intamplat apoi

Valencia Rayo Vallecano Spania
Data publicarii: Marti 16 Decembrie 2014, 22:35
Data actualizarii: Marti 16 Decembrie 2014, 23:17

Meci fabulos intre Valencia si Rayo Vallecano in Cupa Spaniei.

Din Spania vine unul dintre cele mai spectaculoase meciuri ale serii in Europa. In Cupa Regelui, Valencia a deschis scorul in minutul 8, prin Francisco Alcacer. Apoi a urmat un adevarat macel.

Rayo Vallecano a marcat de trei ori intr-un interval de 18 minute, prin Jozabed (20), Pozuelo (23) si Pereira (38). In minutul 47 s-a facut 2-3, dupa ce Morcillo si-a dat autogol.

In minutul 61, Rayo a avut 4-2, prin golul lui Embarda, insa ce a continuat este de poveste. Valencia a reusit sa egaleze in numai 6 minute, prin Alcacer, in minutul 65, si Rodrigo, in minutul 71.

Meciul s-a incheiat 4-4, iar Valencia s-a calificat mai departe in optimi, cu scorul de 6-5 la general.