Lovitura puternica pentru Real Madrid! Modric s-a accidentat IAR si e OUT din meciurile decisive ale sezonului! Cat lipseste

Real Madrid Luka Modric Spania
Data publicarii: Duminica 19 Aprilie 2015, 12:59
Data actualizarii: Duminica 19 Aprilie 2015, 13:00

Vesti proaste pentru Ancelotti la finalul meciului pe care Real l-a castigat cu Malaga, 3-1, in Primera!

Luka Modrici va fi indisponibil sase saptamani, dupa ce s-a accidentat in repriza a doua a partidei. Modric a fost inlocuit imediat din cauza unei intinderi la genunchiul drept.

Modrici ar urma sa rateze astfel tot sezonul si ar putea fi recuperat doar pentru o eventuala finala a Ligii Campionilor, scrie AS.

Tot la meciul cu Malaga s-a accidentat si galezul Gareth Bale, care a acuzat probleme la piciorul stang si nu va juca, miercuri, in mansa retur a sferturilor Ligii Campionilor, cu Atletico.