Imaginile facute publice abia acum! Ce s-a intamplat in vestiarul Realului la pauza finalei Ligii Campionilor cu Atletico: Cristiano si discursul sau mobilizator

Real Madrid Atletico Madrid Cristiano Ronaldo Liga Campionilor Spania
Data publicarii: Duminica 23 Octombrie 2016, 16:51
Data actualizarii: Duminica 23 Octombrie 2016, 17:06

Real Madrid a reusit anul acesta sa castige cea de-a 11-a Liga a Campionilor din istoria clubului. Pentru Ronaldo, un fotbalist adesea caracterizat ca fiind egoist si egocentric, 2016 a fost un an extraordinar, in care acesta a cucerit inclusiv trofeul EURO.

Considerat a fi un fotbalist egoist, Cristiano a fost insa unul dintre artizanii succeselor obtinute de Real Madrid in Liga Campionilor, dar si de Portugalia la Campionatul European. In ciuda faptului ca acesta nu a fost decisiv pe teren, a facut-o in vestiar, precum si de la marginea terenului, in finala EURO.

Daca imaginile cu Ronaldo agitandu-se pe marginea terenului, alaturi de Fernando Santos, in finala EURO sunt deja arhicunoscute, presa spaniola a facut acum rost si de o inregistrare cu Ronaldo vorbindu-le colegilor de la Real la pauza finalei UCL cu Atletico, disputata pe San Siro.

Real Madrid a intrat la pauza in finala UCL cu 1-0, moment in care Ronaldo le-a tinut un discurs colegilor sai.

"Baieti, ascultati, vreau sa va spun ceva! Suntem la 45 de minute de istorie! Trebuie sa lasam oboseala deoparte, sa nu ne gandim la asta. Trebuie sa jucam inca 45 de minute. Putem sa castigam trofeul pentru ca suntem in forma. Va zic: suntem la 45 de minute de istorie!

Trebuie sa ne aparam asa cum am facut-o in prima repriza.

Haideti, haideti sa o facem impreuna. Relaxati-va si fiti uniti. Veti vedea ca vom castiga", le-a spus Ronaldo colegilor sai.

Repriza a doua a partidei nu s-a desfasurat chiar asa cum si-ar fi dorit cei de la Real, iar Atletico a egalat, scorul dupa 90 de minute fiind 1-1. Real Madrid s-a impus totusi la penaltyuri cu 5-3, Ronaldo marcand lovitura decisiva de la 11 metri.