DUBLA RONALDO! Real Madrid, la un egal de titlu! Celta Vigo 1-4 Real Madrid | Mbappe marcheaza, AS Monaco e campioana Frantei!

Spania
Live Blog
SE DECIDE TITLUL!
Data publicarii: Miercuri 17 Mai 2017, 22:26
Data actualizarii: Joi 18 Mai 2017, 00:31

Ultima sansa la un trofeu pentru Craiova! Joi, 20:30: Voluntari - Craiova, in direct la sport.ro!

00:31 18 May
Duel incredibil si la penalty-uri! Primul jucator de la Sheffield, Hutchinson, a ratat pentru ca apoi toti jucatorii sa transforme penalty-urile pana la ultima sesiune! Atunci jucatorul celor de la Huddersfield, Payne, a ratat, insa Danny Ward a devenit erou parand apoi pentru a 2-a oara, de data asta in fata lui Forestieri, iar Huddersfield merge in finala cu Reading de pe Wembley!

00:18 18 May
Penalty-uri in cea de-a doua semifinala din playoff-ul pentru Premier League!
00:03 18 May
Juventus castiga Cupa Italiei! Echipa lui Allegri este la un pas si de titlu de campioana si va juca finala Ligii Campionilor pe 3 iunie contra Realului, in direct la ProTV! Ar putea fi prima tripla din istoria clubului!
23:56 17 May
AS MONACO ESTE CAMPIOANA FRANTEI! Mbappe a marcat unicul gol al partidei cu St Etienne iar echipa lui Jardim si-a asigurat cel de-al 8-lea titlu din istoria clubului, la 17 ani de la precedentul!
23:54 17 May
Kroos inscrie si el iar Real castiga din nou cu 4-1, asa cum reusise si cu Sevilla! Real are in acest moment 90 de puncte, in timp ce Barcelona a ramas cu 87 de puncte. Real joaca in weekend cu Malaga si are nevoie de 1 punct, in timp ce Barca are meci cu Eibar.
23:40 17 May
Man United reuseste doar un 0-0 la Southampton - este al 15-lea rezultat de egalitate in acest sezon de Premier League!
23:38 17 May
Meci dramatic in semifinalele playoff-ului pentru Premier League! Sheffield Wednesday si Huddersfield au ajuns in prelungiri dupa 1-1 in partida retur (in tur a fost 0-0, in playoff nu se iau in considerare golurile din deplasare)
23:32 17 May
Celta revine pe tabela, insa doar pentru un minut! Reusita lui Guidetti este anulata de cea a lui Benzema
23:01 17 May

GOOOL RONALDO! Isco reuseste o noua faza superba, pasa decisiva pentru Ronaldo care inscrie al doilea gol cu stangul. VIDEO AICI

22:38 17 May

Finalista Europa League, Manchester United, joaca la Southampton penultimul meci de campionat din acest sezon! Romero, cel care va fi portar si in finala cu Ajax de miercurea viitoare, de la 21.45 in direct la ProTV, a aparat un penalty in minutul 10!
22:34 17 May

Juventus are 2-0 in finala Cupei Italiei contra lui Lazio - fundasii Dani Alves si Leonardo Bonucci au marcat
22:32 17 May

GOOOOL MBAPPE! Monaco are 1-0 si este campioana la acest scor! VIDEO AICI

22:31 17 May

GOOOOOOL CRISTIANO RONALDO! Real are 1-0 si mai are nevoie de 1 punct in ultima etapa pentru a fi campioana (daca ramane acest rezultat). Vezi aici golul lui Ronaldo

22:00 17 May