FURIA catalanilor! Xavi: "Real traieste doar din contraatacuri!" Pepe i-a dat replica imediat dupa victoria din El Clasico

xavi Barcelona Pepe Real Madrid Spania
Data publicarii: Duminica 26 Octombrie 2014, 10:01
Data actualizarii: Duminica 26 Octombrie 2014, 10:02

Real Madrid a revenit senzational in El Clasico de pe Bernabeu si s-a impus cu 3-1!

Catalanii au deschis scorul in minutul 3 prin Neymar, insa madrilenii au revenit si eu egalat prin Ronaldo, care a inscris dintr-un penalty provocat stupid de Pique.

Pepe a dat lovitura cu capul la o faza fixa, iar Benzema a inschis tabela dupa o contra superba.

Xavi spune ca Realul traieste doar din jocul pe contraatac, dar Pepe nu este de acord.

"Fiecare echipa a castigat cate o repriza. A doua le-a apartinut lor, au inscris golul de 2-1 la un corner, apoi au jucat pe contrataac. Ei traiesc doar din contraatacuri!

Noi am ratat sansa de a marca petru 0-2 iar Realul nu te iarta. Au jucat pe contre si ne-au surprins la golul trei. In prima repriza am dominat si am avut ocazii, in a doua parte am jucat mai slab", a declarat Xavi.

Pepe nu e de acord cu Xavi si spune ca fanii Realului au facut ole-uri in repriza a doua, ceea ce demonstreaza ca echipa din Madrid a controlat jocul prin pase consecutive, nu prin contre.

"Noi am avut o zi in minus de repaus decat ei pentru recuperare, iar Xavi nu are dreptate. In a doua repriza au fost ole-uri pe Bernabeu, asta spune totul. Am jucat bine, am meritat victoria. Trebuie sa fim umili in continuare. Am intors partida cu mentalitatea noastra de invingatori. Le reamintesc tuturor ca daca nu aveam aceasta mentalitate nu castigam cea de-a zecea Liga a Campionilor", a spus Pepe.