Fara MSN, pastrat pentru El Clasico, Barcelona s-a incurcat cu o echipa de liga a treia! Doar egal in Cupa Spaniei pentru catalani, la Alicante

Barcelona Cupa Spaniei El Clasico Real Madrid Spania Spania
Data publicarii: Joi 01 Decembrie 2016, 10:01
Data actualizarii: Joi 01 Decembrie 2016, 10:23

Villarreal - Steaua, meciul care poate aduce PRIMAVARA EUROPEANA in Romania, joi, de la 18:00, IN DIRECT la ProTV

Barcelona a scos doar o remiza in Cupa Spaniei, pe terenul divizionarei de liga a treia Hercules Alicante, cu doar cateva zile inaintea marelui derby cu Real Madrid.

Fara trioul MSN, dar si fara alti titulari, Barcelona a remizat la Alicante, scor 1-1.

Luis Enrique si-a odihnit o parte din jucatori, mizand in meciul din Cupa pe fotbalisti mai putin folositi.

Intre titularii din meciul cu Hercules s-au numarat Cillessen, Digne, Umtiti, Borja Lopez, Aleix Vidal, Arda Turan, Denis Suarez, Rafinha, Carles Alena, Alex Carbonell si Paco Alcacer.

Pe parcurs au mai intrat Andre Gomes, Nili si Marc Cardona.

Hercules a deschis scorul in minutul 52 prin David Mainz, in timp ce Barca a egalat 6 minute mai tarziu prin Carles Alena.

Returul se va disputa pe 21 decembrie, pe Camp Nou din Barcelona.

Intr-o alta partida, Real Madrid a invins-o cu 6-1 pe Cultural Leonesa, dupa ce o batuse si in tur cu 7-1.