Ce s-a intamplat cu Cristiano Ronaldo? Cea mai mare spaima pentru Real Madrid inaintea startului de sezon in Spania

Cristiano Ronaldo Real Madrid Spania
Data publicarii: Miercuri 20 August 2014, 12:06
Data actualizarii: Miercuri 20 August 2014, 12:07

Cristiano Ronaldo a rezistat o singura repriza cu Atletico Madrid, in turul SuperCupei Spaniei.

Imediat dupa pauza, Cristiano Ronaldo a disparut de pe teren. Ancelotti l-a introdus pe James Rodriguez in flancul stang, care a jucat in premiera la Real in acea pozitie si a reusit sa marcheze in minutul 81.

"Cristiano a suferit o intindere si nu s-a simtit bine. Ii vom face analizele. Nu a parut ceva serios la inceput", a spus Ancelotti, care a incercat sa ii linisteasca pe fani.

Emotiile raman insa in cazul portughezului. Acesta a acuzat o accidentare la genunchi in aceasta vara, iar absenta sa de pe teren i-a speriat pe fani, care au speculat initial ca probleme au revenit.

Momentan, nu este clar daca Ronaldo va putea juca la returul cu Atletico, de vineri. Partida de pe Calderon va incepe de la 1-1, dupa ce Raul Garcia a reusit sa marcheze in minutul 88 al meciului de pe Bernabeu.