Barcelona a pierdut un titular in meciul cu Roma. Omul reinventat de Luis Enrique in acest sezon s-a accidentat si nu va putea juca in weekend

Barcelona AS Roma Sergi Roberto Spania Spania
Data publicarii: Miercuri 25 Noiembrie 2015, 18:38
Data actualizarii: Miercuri 25 Noiembrie 2015, 18:46

Barcelona a castigat la scor meciul cu AS Roma (6-1), din grupele Ligii Campionilor, dar l-a pierdut pe Sergi Roberto. Fotbalistul de 23 de ani, poate surpriza sezonului la Barca, a suferit o accidentare la glezna si va rata urmatoarele doua partide.

Sergi Roberto (23 de ani) traverseaza un sezon fantastic la Barcelona. Fotbalistul reinventat de Luis Enrique, care a impresionat prin polivalenta sa, fiind folosit ca fundas dreapta, mijlocas central, dar si mijlocas ofensiv, s-a accidentat insa in meciul cu AS Roma.

Sergi va rata urmatoarele doua meciuri ale Barcelonei in urma unei accidentari la glezna.

Schimbat in repriza a doua a meciului cu Roma, tanarul fotbalist a efectuat dupa meci o serie de investigatii, fiind anuntat de doctori ca va trebui sa ia o pauza de la fotbal.

In urma accidentarii provocate de Vainqueur, Sergi Roberto va rata meciurile cu Real Sociedad, din La Liga, si Villanovense, din Cupa Regelui.