Atletico, doi eliminati si o faza incredibila: Arda Turan a vrut sa-i dea arbitrului cu gheata in cap VIDEO

Spania
Data publicarii: Joi 29 Ianuarie 2015, 07:58
Data actualizarii: Joi 29 Ianuarie 2015, 08:15

Meci nebun in Cupa Spaniei. Barcelona a eliminat-o pe Atletico Madrid din Cupa Regelui la capatul unui meci plin de evenimente. DETALII AICI Atletico a avut doi eliminati, iar Arda Turan a fost autorul unui moment rar intalnit pe un teren de fotbal.

Atletico Madrid 2-3 Barcelona (in tur a fost 1-0 pentru catalani)

Atletico Madrid a parasit Cupa Spaniei in faza sferturilor de finala, dupa un retur absolut nebun pe Vicente Calderon.

Fernando Torres a deschis scorul in secunda 40, iar 8 minute mai tarziu Barcelona a egalat prin Neymar. Raul Garcia a adus-o din nou in avantaj pe Atletico in minutul 30. Pana la pauza, catalanii au preluat conducerea, dupa autogolul lui Miranda ('38) si golul marcat de Neymar in minutul 41, la cateva secunde dupa o faza la care gazdele cerusera o lovitura de la 11 metri.

Spiritele s-au incins, iar la pauza jucatorii au avut un conflict pe tunel, in urma caruia Gabi a vazut cartonasul rosu.

O faza incredibila s-a petrecut in minutul 48, cand Arda Turan, nemultumit ca nu a primit un fault, a aruncat cu gheata spre tusier. In ciuda gestului huliganic, centralul a considerat ca Turan merita doar cartonasul galben.

CLICK AICI PENTRU VIDEO

Pana la final, Atletico Madrid a mai avut un eliminat. Mario Suarez a vazut al doilea cartonas galben in minutul 84.

Barcelona s-a calificat in semifinale, dupa 4-2 la general in fata campioanei Atletico Madrid. Astazi sunt programate si celelalte trei meciuri din sferturile Cupei Regelui: Getafe - Villarreal (0-1 in tur), Bilbao - Malaga (0-0 in tur) si Sevilla - Espanyol (1-3 in tur).