Aproape SALVATORE :) Faza pe care ai ratat-o in weekend: Sirigu a aparat DOUA penalty-uri in UN MINUT. VIDEO

Salvatore Sirigu Atletico Madrid Osasuna PSG Spania Spania
Data publicarii: Luni 17 Aprilie 2017, 20:30
Data actualizarii: Luni 17 Aprilie 2017, 20:37

Marti, 18 aprilie, la ProTV: Real Madrid - Bayern Munchen, returul sferturilor de finala ale UCL
Rezumatele meciurilor se vad in fiecare seara de UCL la Sport.ro, de la 23:50

Salvatore Sirigu, portarul italian imprumutat de PSG la Osasuna, in La Liga, a reusit o performanta destul de rara. Acesta a aparat doua penalty-uri intr-un singur minut, in meciul cu Atletico. Din nefericire pentru el, scorul era deja 3-0 pentru madrileni.

Imprumutat de PSG dupa ce a devenit rezerva lui Trapp, Sirigu a ajuns mai intai la Sevilla, dar nici acolo nu a reusit sa joace prea mult (3 meciuri). Pentru a fi titular, goalkeeperul a acceptat provocarea facuta de Osasuna Pamplona, formatie aflata pe ultimul loc din Spania.

In meciul cu Atletico, din weekend, Sirigu s-a remarcat dupa ce a aparat doua lovituri de la 11 metri. Totusi, acest lucru s-a intamplat la 3-0 pentru madrilenii lui Cholo Simeone.

Sirigu a aparat loviturile de la 11 metri ale lui Carrasco si Partey.