Agresor si agresat! Tusierul de la Barca - Atletico, implicat in doua momente inedite: i-a facut un cucui lui Jordi Alba si a fost atacat cu gheata de Arda

Barcelona Arda Turan Atletico Madrid jordi alba Spania
Data publicarii: Joi 29 Ianuarie 2015, 10:13
Data actualizarii: Joi 29 Ianuarie 2015, 11:42

Meciul dintre Atletico Madrid si Barcelona, din sferturile de finala ale Cupei Regelui, a fost unul cu adevarat nebun. Incheiat cu victoria oaspetilor, 3-2, duelul de pe Calderon a fost unul extrem de tensionat.

Barcelona s-a calificat in semifinalele Cupei Regelui dupa ce a castigat cu 4-2 la general dubla cu Atletico Madrid.

Returul, disputat aseara, a fost insa unul cu adevarat nebun. Torres a deschis scorul in secunda 40 al partidei, pentru ca Neymar sa reuseasca 9 minute mai tarziu.

Atletico a revenit la conducerea jocului dintr-un penalty, dar scorul a fost rasturnat de un autogol al lui Miranda si de cea de-a doua reusita a lui Neymar, precedata insa de un hent evident facut de Jordi Alba in propriul careu.

De altfel, golul de 3-2 marcat de Neymar a fost si cel care a aprins definitiv partida, fotbalistii lui Atletico protestand vehement pentru penalty-ul nearcordat de arbitru. Gabi Fernandez a fost eliminat in drumul catre vestiare, dupa ce i-a reprosat arbitrului ca nu a vazut faza din minutul 40.

Ramasi in inferioritate, campionii de la Atletico au sperat la egalare in repriza secunda, dar spiritele au explodat dupa mai multe decizii ale arbitrului. Arda Turan a aruncat chiar cu o gheata catre unul dintre tusieri.

CLICK AICI PENTRU VIDEO

Acelasi tusier care era sa se aleaga cu o gheata in cap, a fost si cel care l-a lovit cu fanionul pe Jordi Alba. Faza s-a intamplat in prima repriza, atuni cand fundasul Barcei s-a prabusit ca secerat. Acesta si-a revenit insa repede din ameteala.