Aduriz, dupa ce l-a calcat pe spate pe Neymar: "Nu-mi place atitudinea lui!" Cel mai fierbinte moment al meciului VIDEO

Anduriz Neymar Spania
Data publicarii: Joi 21 Ianuarie 2016, 11:22
Data actualizarii: Joi 21 Ianuarie 2016, 11:53

Barcelona a invins-o pe Bilbao in prima mansa a sferturilor de finala din Cupa Spaniei, scor 2-1. Returul se joaca pe 27 ianuarie.

Aritz Anduriz a fost protagonistul unui moment tensionat in meciul cu Barcelona. Atacantul lui Bilbao l-a calcat pe spate pe Neymar, convins fiind ca brazilianul exagereaza un fault pentru a-l convinge pe arbitru sa scoata cartonasul.

Dupa reluari, pare ca Anduriz l-a lovit intentionat pe Neymar, iar la finalul partidei jucatorul lui Bilbao si-a cerut scuze cu jumatate de gura.

"Neymar este un star mondial, dar mi-ar placea sa isi schimbe atitudinea in teren. L-am atins putin, imi cer scuze, dar n-am vrut sa-l ranesc. Lucrurile astea raman pe teren", a spus Anduriz.

Bilbao a fost invinsa pe teren propriu de Barcelona, scor 2-1, in prima mansa din faza sferturilor de finala ale Cupei Spaniei. Rezultatul vine la doar trei zile dupa o alta infrangere, una mult mai usturatoare, 0-6 pe Camp Nou.

Returul din Cupa se joaca pe 27 ianuarie.