Barcelona s-a incurcat pe terenul Celtei, in Cupa Spaniei! Dembele a revenit dupa accidentarea teribila

Ousmane Dembele dembele barcelona Spania
Data publicarii: Joi 04 Ianuarie 2018, 21:35
Data actualizarii: Joi 04 Ianuarie 2018, 21:52

Dembele a revenit la Barcelona.

UPDATE: Celta Vigo 1-1 Barcelona! Catalanii se incurca pe terenul celor de la Celta in optimile Cupei Spaniei. Returul va avea loc peste o saptamana, pe Camp Nou.

Jucatorul adus in vara de la Borussia s-a accidentat la scurt dupa debutul sau pe Camp Nou si a fost indisponibil pentru trei luni. Dembele a revenit pe teren pentru Barcelona in partida de Cupa cu Celta Vigo, fiind introdus in minutul 72 in locul lui Jose.

Cu echipa formata mai mult din rezerve, Barcelona este la egalitate cu Celta Vigo in meciul din optimele Cupei Spaniei. Jose a deschis scorul pentru Barcelona in minutul 15, Sisto a egalat pentru gazde in minutul 31.

105 milioane de euro a platit Barcelona pentru Dembele in vara anului trecut.