UCIGASUL de romani! Jucatorul de 50 mil € care ne-a distrus la fiecare meci! Un stelist si-a adus aminte de un cosmar: VIDEO

Edison Cavani Nationala
Data publicarii: Miercuri 29 Februarie 2012, 20:48
Data actualizarii: Miercuri 29 Februarie 2012, 21:17

Edison Cavani se simte foarte bine cand joaca impotriva romanilor. Pentru a 2-a oara, Cavani ne-a dat lovitura de gratie.

Pe 15 Decembrie 2010, Edison Cavani distrugea de unul singur visul Stelei de a se califica in primavara europeana. In minutul 92 al meciului din Italia, Cavani inscria golul calificarii celor de la Napoli, echipa care egalase si in tur in prelungiri pentru un 3-3 nebun!

Acum, atacantul evaluat la 50 de milioane de euro ne-a lovit si nationala. In minutul 2 al amicalului dintre Romania si Uruguay, Cavani a inscris si inca din start sperantele ca nationala va reusi un rezultat mare in fata celei mai bune nationale din America de Sud s-au micsorat.
Cavani a fost aproape de dubla in minutul 16, sutul lui lovind bara.