"Nu stiu de ce m-a scos Piturca. Fotbalul iti da o palma atunci cand nu te astepti!" Sanmartean, dezamagit dupa egalul cu Ungaria

Lucian Sanmartean Romania Ungaria Nationala
Data publicarii: Sambata 11 Octombrie 2014, 20:57
Data actualizarii: Sambata 11 Octombrie 2014, 20:59

Romania 1-1 Ungaria / Sanmartean a fost omul meciului, dar partida s-a incheiat trist. Maghiarii au egalat dintr-o faza fixa.

Sanmartean nu stie ce a fost inlocuit de Piturca in minutul 65 si spune ca rezultatul este nedrept.

"Dupa prima repriza extrem de buna jocul parea la discretia noastra. Uite ca a venit o faza fixa care ne priveaza de o un rezultat mare.

Nu stiu de ce am fost scos, e trist pentru publicul asta minunat, e trist pentru noi, dupa prima repriza rezultatul nu e meritat. Fotbalul iti da o palma cand te astepti mai putin.

Nu parea ca vom avea probleme, am controlat si dominat jocul, in a doua repriza a fost usor mai buna a ungurilor, dar usor nedrept acest egal", a declarat Sanmartean la TVR.