"Cum sa-l tii pe Hoban si sa-l scoti pe Sanmartean?! Si intr-un picior juca mai bine ca el!" Piti, criticat DUR dupa meci!

Victor Piturca Dumitru Dragomir Echipa Nationala Ungaria Nationala
Data publicarii: Sambata 11 Octombrie 2014, 21:41
Data actualizarii: Sambata 11 Octombrie 2014, 21:46

Romania 1-1 Ungaria / Victor Piturca e criticat pentru inlocuirea lui Sanmartean, omul meciului desi a jucat doar 64 de minute.

Piturca s-a aparat la final spunand ca Sanmartean a fost lovit de un adversar si a fost nevoit sa-l schimbe si din cauza oboselii acumulate de jucatorul de 34 de ani.

Dumitru Dragomir il critica pe Piturca si spune ca Sanmartean trebuia sa joace si intr-un picior pe final in locul lui Hoban.

"Cum sa-l scoti pe Sanmartean cu 40 de minute inainte de final? Cum il tii pe Hoban in teren cand il ai pe Sanmartean? Il tii in teren si daca e intr-un picior! Toata tara il vrea in teren. Toata lumea vede ca trebuie sa stea in teren.

Portarul a gresit la golul lor. De la copii si juniori ar trebui sa stie unde sa se plaseze la lovituri libere. Daca era cu un pas in dreapta apara usor de tot sutul.

Maxim poate merita scos. Dar el si cu Sanmartean tineau jocul. Ei si cu Rat, restul parca dormeau.

Piturca nu e fricos, e emotiv asa", a declarat Dumitru Dragomir la Sport.ro.