Lucescu mentine Turcia in cartile calificarii: 1-0 cu Croatia! Spania 8-0 cu Liechtenstein, Italia, 1-0 cu Israel. TOATE REZULTATELE

Nationala
Live Blog
CALIFICARI Cupa Mondiala 2018
Data publicarii: Marti 05 Septembrie 2017, 23:36
Data actualizarii: Marti 05 Septembrie 2017, 23:36

21:42 05 Sep

Coreea de Sud, calificata! Siria, baraj!

Reprezentativa Coreei de Sud s-a calificat la Cupa Mondiala din 2018, dupa ce a remizat cu Uzbekistan, scor 0-0, in timp ce Siria va evolua la baraj pentru a obtine accederea la competitia din Rusia.

Coreea de Sud este a patra echipa din cadrul Confederatiei Asiatice care reuseste calificarea la CM, dupa Iran si Japonia.

Siria a remizat, scor 2-2, cu Iran, iar in urma acestui rezultat va disputa barajul cu Australia sau Arabia Saudita.

/
Sergio Ramos '3; Morata '15; '54; Isco '16; Silva '39; Aspas '51; '63; Goppel (a) '89

23:30 04 Sep

21.45 POLONIA 3-0 KAZAHSTAN (Milik 11, Glik 74, Lewandowski 85)

21:07 04 Sep

ANGLIA 2-1 SLOVACIA (Dier 38, Rashford 60 / Lobotka 4)

GERMANIA 6-0 NORVEGIA (Ozil 10, Draxler 16, Werner 21, 40, L Goretzka 59, M Gomez 70)

IRLANDA DE NORD 2-0 CEHIA (Evans 28, Brunt 41)

19:05 04 Sep
Iata toate meciurile de astazi din preliminarii

18:56 04 Sep

AZERBAIJAN 5-1 SAN MARINO (Izmailov 20, 57 Abdullayev A. 25, Cevoli 70autogol, Sadygov 81 / Palazzi)

23:41 03 Sep
23:40 03 Sep
Rezultatele complete ale partidelor de azi din preliminarii:

23:35 03 Sep
S-a terminat meciul de la Toulouse! Franta 0-0 Luxemburg!!!

23:24 03 Sep

In minutul 84, Franta - Luxemburg e 0-0! Luxemburg a avut bara in minutul 79!!!

Nebunie in 4 minute la Grecia - Belgia! S-au marcat 3 goluri intre minutele 70 si 74!

Vertonghen a deschis scorul pentru Belgia, apoi Zeca a egalat, in minutul 73. Dupa doar cateva secunde, Lukaku a punctat si a readus-o in avantaj pe nationala sa!
23:02 03 Sep
Elvetia are 3-0 in Letonia! Dupa autogolul lui Vanins din minutul 9, Dzemailli si Rodriguez au rezolvat meciul in 4 minute, 54 si 58.
22:56 03 Sep
GOL PORTUGALIA! A marcat Andre Silva din pasa lui Cristiano Ronaldo! Ungaria e condusa pe teren propriu cu 1-0 de campioana europeana!

22:54 03 Sep
Dzeko a marcat singurul gol al reprizei pentru Bosnia in deplasarea din Gibraltar! A ajuns la 51 de reusite in 87 de selectii. Nu-i rau.

22:51 03 Sep
Ungaria 0-0 Portugalia
Ungaria joaca in 10 din minutul 30. A fost eliminat Priskin!
22:49 03 Sep
Va mai amintiti cand a luat bataie ultima oara Elvetia intr-un meci de preliminarii ale Mondialului? Sigur ca nu, daca nu esti elvetian e greu sa-ti aduci aminte. :)) Luxemburg ii batea in Septembrie 2008. LUXEMBURG. De atunci sunt 25 de meciuri fara infrangere.

22:46 03 Sep
Performanta de senzatie pentru Robben, care i-a intrecut pe Cruyff si Lenstra dupa meciul de azi, cu Bulgaria!

22:45 03 Sep
17:51 03 Sep

MECIURILE DE DUMINICA

Olanda risca sa rateze Cupa Mondiala, daca nu vor invinge Bulgaria in aceasta seara. Chiar si cu o victorie le va fi dificil. Semifinalistii de la Rio se afla pe locul 4 in grupa, cu doar 10 puncte castigate pana acum. Si campioana europeana are probleme. Portugalia e pe locul 2 in grupa, la 3 puncte in spatele Elvetiei.

Croatia 1-0 Kosovo

Croatia s-a impus in partida suspendata de ieri din cauza ploii. Vida a marcat golul victoriei, in minutul 74.

22:18 02 Sep

Partida dintre Croatia si Kosovo din grupa I in care se afla si nationala Turciei a lui Mircea Lucescu a fost suspendata din cauza unei furtuni torentiale ce a facut terenul impracticabil!

21:26 02 Sep

Spania 3-0 Italia

Min 89. Moment superb in finalul meciului - intra David Villa in locul lui Isco! Villa devine primul jucator din istoria nationalei Spaniei convocat desi nu evolueaza in Europa! Actualul jucator al lui New York City FC a revenit dupa 3 ani in tricoul echipei nationale.

Min 78. GOOOOOOL SPANIA! Morata inscrie la putin timp dupa intrarea pe teren dupa o pasa superba a lui Ramos in fata portii

Min 40. GOOOOOOL SPANIA! Isco suteaza cu stangul de la marginea careului fara sperante pentru Buffon!

Min 13. GOOOOOOL SPANIA! Isco deschide scorul cu un sut perfect din lovitura libera de la marginea careului!

21:11 02 Sep

Ucraina 2-0 Turcia, primul meci al lui Mircea Lucescu pe banca nationalei Turciei!

Min 41.GOL UCRAINA! Yarmolenko reuseste dubla cu un sut din careu dupa o greseala uriasa de arbitraj - Konoplyanka a central dupa ce mingea a iesit in afara terenului!

Min 19. GOL UCRAINA! Inceputul bun al gazdelor duce la deschiderea scorului. Kovelanko rateaza sutul, mingea ajunge la Yarmolenko iar acesta trimite in poarta. Noul jucator al lui Dortmund era intr-o pozitie de ofsaid

Au inceput la ora 19.00

Georgia 1-1 Irlanda (Qazaishvili 35 / Duffy 4')

Serbia 3-0 Moldova (Gacinovic 20', Kolarovc 30', Mitrovic 81')

Finlanda 1-0 Islanda (Ring 8)

Albania 2-0 Liechtenstein (Roshi 54, Agoli 78)

17:03 02 Sep
Meciurile de azi din preliminariile europene.

6 Kazahstan 2

Min 79: Eriksen inscrie cu un sut fabulos de la 25 de metri! 4-0!
Min 59: Joergensen face 3-0 pentru danezi.
Min 42: Cornelius inscrie pentru 2-0.
Min 15: Delaney deschide scorul1

Cehia 1-2 Germania (Darida '78 / Werner '4, Hummels '88)

Lituania 0-3 Scotia (Armstrong '25, Robertson '30, McArthur '72)

Malta 0-4 Anglia (Kane '53, 92, Bertrand '86, Welbeck 91)

Norvegia 2-0 Azerbaijan (King '32, Sadygov '60 autogol)

San Marino 0-3 Irlanda de Nord (Magennis '71, '75, Davis '78)

Slovacia 1-0 Slovenia (Nemec '81)

20:48 01 Sep
ROMANIA: Tatarusanu - Benzar, Chiriches, Tosca, Ganea - Pintilii, Stanciu - Chipciu, Baluta, Stancu - Andone

ARMENIA: Miliksetyan - Hambartsumyan, Haroyan, Voskanyan, Daghbashyan - Malakyan, Hovhannisyan - Mkhitaryan, Pizzelli, Manoyan - Barseghyan

19:24 01 Sep
Cum arata grupa Romaniei inainte de meciurile de azi, Kazahstan - Muntenegru si Romania - Armenia. Avem nevoie ca kazahii sa ii incurce pe muntenegreni si noi sa batem neaparat Armenia.

19:03 01 Sep

ACUM Kazahstan 0-3 Muntenegru

Min 63: GOL! Simic inscrie cu capul din 6 metri

Min 54: GOL! Beciraj mareste diferenta cu o lovitura de cap din centrul careului

Min 43: Simic vede ... si nu va juca impotriva Romaniei.

Min 31: GOL! Muntenegru deschide scorul prin Vesovic, care scapa singur cu portarul si da o scarita.

19:02 01 Sep