Reghe, SAH la Rege! "Sa vina Dinamo! De trei ori Dinamo!" Reghe nu e multumit dupa a doua victorie cu Viitorul! Cum si-a criticat jucatorii

Data publicarii: Joi 17 Decembrie 2015, 22:42
Data actualizarii: Joi 17 Decembrie 2015, 23:03

Viitorul 0-1 Steaua / Steaua a reusit a treia victorie cu Reghe pe banca, dar antrenorul Stelei nu e fericit. Vrea schimbari mari in pauza de iarna.

"Sa vina Dinamo!", a anuntat Reghe imediat dupa meci la Sport.ro!

Laurentiu Reghecampf spune ca elevii sai au jucat cu teama in prima repriza si au abuzat de mingi lungi in fata pustilor lui Hagi. Nicusor Stanciu a reusit insa golul calificarii pentru Steaua, care a ajuns in semifinalele Cupei Romaniei alaturi de Dinamo, CFR si ASA.

"Am stiut ca vom avea doua meciuri foarte grele, obiectivul era sa le castigam pe ambele. Am intalnit o echipa foarte buna, nu degeaba sunt in fata in clasament. Merita, joaca un fotbal frumos, au jucatori buni si merita felicitati. Dar si echipa noastra trebuie felicitata. Castigam de la meci la meci, incercam sa formam o echipa puternica, care sa se califice in grupele Champions League. Asta e obiectivul, sa vedem daca vom reusi.

Am jucat cu foarte multe mingi lungi, ne-a fost teama in prima repriza. O sa ne rezolvam toate problemele, iar anul viitor Steaua o sa fie mult mai puternica.

Nita si-a facut treaba, a fost adus sa apere. Nu a facut nimic special, e normal ce face si sper sa o tina tot asa.

Vreau sa ma gandesc la echipa noastra, vreau sa ne intarim ca sa avem sanse la Champions League. In rest, nu conteaza cu cine ne luptam in campionat.

Trebuie sa castigam meciul cu Timisoara, sa reducem diferenta fata de echipele din fata si sunt sigur ca echipa noastra poate sa castige si acest meci. Mai e o etapa, dupa care vom vedea ce avem de facut pentru iarna", a declarat Laurentiu Reghecampf.