celtic Champions League Liga Campionilor
Data publicarii: Joi 29 August 2013, 10:08
Data actualizarii: Joi 29 August 2013, 22:15

► IN DIRECT Sport.ro si Voyo.ro: vineri 20:30 ”Atentie, baieti rai!” si sambata 20:00 “Bataie ca-n filme!”

Celtic a obtinut aseara cea mai spectaculoasa calificare in grupele Ligii Campionilor.

Dupa 0-2 in tur cu Sahtior Karagandy, scotienii au revenit si au castigat pe teren propriu cu scorul de 3-0.

Celtic a deschis scorul cu un minut inainte de pauza, prin Kris Commons si a majorat diferenta in minutul 48, prin grecul Georgios Samaras.

Finalul a fost de-a dreptul nebun. James Forrest a marcat golul calificarii in minutul 90 si Celtic va fi in urma a 4-a, astazi, la tragerile la sorti pentru grupele Ligii Campionilor.