Barca 1-0 City; Borussia 0-3 Juventus | Tevez si Morata rapun fosta finalista a Ligii Campionilor si o razbuna pe Juve pentru finala din '97! VIDEO

Liga Campionilor
Live Blog

Champions League

Data publicarii: Miercuri 18 Martie 2015, 20:10
Data actualizarii: Joi 19 Martie 2015, 07:30

Vezi aici cum s-a terminat faza optimilor din Champions League!

23:37 18 Mar

FINAL | Barcelona si Juventus se califica dupa 1-0 (3-1 la general) cu Manchester City, respectiv 3-0 (5-1) impotriva Borussiei Dortmund!

AICI VIDEO REZUMATE

23:33 18 Mar

Min 89 - Messi rateaza o ocazie absolut incredibila de 2-0! Hart a scos sutul acestuia din 6 metri!

23:21 18 Mar

Min 79 - GOOOL Juventus! Carlos face 3-0 la Dortmund si umilinta e completa pentru nemti!

In acelasi timp, Ter Stegen a aparat un penalty! Kun Aguero a fost cel care a executat, portarul german a parat!

23:15 18 Mar

Min 70 - Barcelona marcheaza, dar golul lui Jordi Alba este anulat pe motiv de ofsaid!

23:13 18 Mar

INFO | Juventus castiga al patrulea meci din tot atatea disputate pe terenul Borussiei Dortmund!

23:12 18 Mar

Min 70 - GOOOL Juventus si italienii sunt calificati in sferturi! Tevez este lansat senzationalsi ii paseaza altruist lui Morata, care marcheaza cu poarta goala!

22:57 18 Mar

Min 55 - Ocazie imensa de 2-0 pentru Juve! Weidenfeller scoate in-extremis, cu piciorul, sutul lui Morata!

22:47 18 Mar

Iata si statistica primei reprize de la Barca - City (1-0)

22:35 18 Mar

Gary Lineker are ceva de spus :) Dupa ce am vazut in prima repriza, nu indraznim sa-l contrazicem :)

Pauza pe cele doua stadioane! Iata statistica meciului BVB - Juventus

22:32 18 Mar

Min 44 - Bara Suarez! Uruguayanul scapa singur cu Hart, trimite pe langa acesta, dar mingea loveste bara!

22:25 18 Mar

Pep e "ultras". Guardiola s-a bucurat in vazul tuturor la golul marcat de Rakitic

22:19 18 Mar

Min 31 - GOOOL Barcelona! Rakitic deschide scorul pe Nou Camp, dupa un assist excelent al lui Messi

22:13 18 Mar

Coregrafia absolut senzationala a fanilor Borussiei! Acestia le-au amintit italienilor de finala castigata in 1997!

22:12 18 Mar

Min 25 - Probleme pentru Max Allegri! Pogba s-a accidentat, Barzagli va fi trimis in locul francezului!

22:10 18 Mar

Pep s-a intors la Barcelona, dar ca spectator :)

22:05 18 Mar

Min 15 - Fernandinho primeste un galben, in Barcelona - City

22:03 18 Mar

Min 11 - Ocazie mare de gol pentru Messi, dar Hart respinge in-extremis!

21:55 18 Mar

Min 5 - Ocazie mare pentru Barcelona, in meciul cu City! Neymar loveste bara dupa o minge pierduta usor de Kompany

21:50 18 Mar

Min 3 - GOOOL Juventus! Italienii dau lovitura dupa doar 3 minute pe Westfallenstadion! Tevez a marcat un gol formidabil de la 25 de metri

20:45 18 Mar

21:45 Barcelona - City | Echipele de start

Borussia Dortmund - Juventus

20:37 18 Mar

Neymar este pregatit pentru razboiul din aceasta seara :)

De acordo com a semana hahahahah #Guerra

A photo posted by Nj (@neymarjr) on

20:20 18 Mar

Si daca tot suntem la capitolul statistici. Messi este cel mai bun marcator al Barcei pe teren propriu. Acesta a marcat 39 de goluri in 42 de meciuri in Catalunya

De cealalta parte, golgheterul lui City, Kun Aguero, a dat 11 goluri in ultimele 10 meciuri din Liga

20:19 18 Mar

Manchester City are o sarcina extrem de dificila in aceasta seara! Englezii anunta ca merg pe Nou Camp pentru a obtine calificarea in sferturile Ligii, dar statistica nu e de partea lor. Barca a castigat 18 din cele 20 de partide jucate in acest sezon pe teren propriu, in timp ce City nu a mers prea bine in deplasare.

Barcelona a marcat 70 de goluri pe teren propriu, in timp ce englezii au dat doar 35. City are 5 egaluri si 4 infrangeri in deplasare

Totusi, fanii nu dezarmeaza. City are un "lup singuratic" care merge la absolut toate meciurile. Acesta va fi si pe Nou Camp diseara

18:35 18 Mar

Anglia risca sa ramana fara nici macar o echipa in cupele europene in acest sezon. Faza sferturilor de finala din Champions League si din Europa League ar putea marca un moment trist pentru cel mai bogat campionat din lume.

In urma cu 20 de ani, in 1995, Anglia ramanea ultima data fara cluburi in sferturile competitiilor europene.

Acum, in 2015, britanicii mai au o singura sansa in Champions League: Arsenal si Chelsea au iesit in optimi, iar Manchester City trebuie sa revina dupa 1-2 in mansa tur din optimi, cu Barcelona, in Anglia. Clubul seicilor trebuie sa castige chiar pe Camp Nou ca sa mearga in sferturile UCL.

In Europa League e la fel de rau: Anglia mai conteaza doar prin prezenta lui Everton. Clubul din Liverpool joaca in optimi, in mansa retur, pe terenul celor de la Dinamo Kiev. Everton are mare nevoie sa inchida bine apararea: in tur, englezii au batut cu 2-1 acasa, insa Dinamo Kiev are sansa ca in cazul unui gol marcat sa dea lovitura si sa se califice in sferturile EL.

300x250
ULTIMELE STIRI
300x250
Analiștii militari, despre răspunsul Israelului la atacul cu drone de sâmbătă: „Limitat și strict simbolic”